7 lekcji życia od Einsteina- 7 interpretacji od Marleny

Piątek, Kwiecień 28, 2017, 15:03

1.Podążaj za swoją ciekawością.

Rozwijaj swoje zainteresowania, krocz do przodu, otwieraj inne drzwi,wybieraj inne drogi. Zaglądaj do zakamarków, zadawaj masę pytań jak dziecko. Ucz się, wiedza jest czymś, czego nikt Ci nie odbierze.

2.Bądź wytrwały w tym, co robisz.
Niech krytyka lub prześmiewczy ton innych ludzi, nie zniechęcają Cię. Nie jedna noga zostanie Ci podstawiona. Nie jeden nóż z pleców będziesz wyciągał. Im bardziej będziesz napierał do przodu, tym większy bunt zobaczysz wsród zazdrośników, którzy nie robią nic, by zmienić swoje życie. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Całego świata nie uszczęśliwisz, więc daj szczęście sobie.


3.Używaj naturalnej mocy wyobraźni.
Masz w sobie kreatywność! Zawsze w Tobie była, po prostu dużo śpi. Budź ją do życia. Zapisuj swoje pomysły. Notuj, notuj, notuj. A później wprowadzaj je w życie.

4.Popełniaj mnóstwo błędów-wyciągaj lekcje.
Droga do sukcesu jest drogą krętą, a za każdym łukiem spotkać możesz nowe przeszkody. Nie od razu Rzym zbudowano, pewnie nie jeden budynek rozsypał się w drobny mak zanim wymyślili, jak ustabilizować konstrukcje. Popełnionych błędów nie traktuj jak porażkę, ale jako naukę i doświadczenie na przyszłość. Popełniaj je, ale ich nie powtarzaj, bo możesz wtedy utknąć w jednym miejscu.

5.Żyj tu, gdzie jesteś- w "teraz".
Pamiętaj o swojej przeszłości, ale nią nie żyj. Myśl o przyszłości, która na Ciebie czeka i snuj plany. Carpe Diem! Teraźniejszość trwa i warto się na niej skupić. Czerp radość i naukę z każdego dnia. Notuj, co dobrego Ci się dziś przytrafiło, czego nowego się nauczyłeś, kogo nowego poznałeś. Chwile są ulotne i tak szybko o nich zapominamy.

6.Wiedz, że wiedza bierze się z doświadczenia.
Nikt nie rodzi się specjalistą w jakiejś dziedzinie. Uczymy się chodzić, mówić, czytać, pisać, jeździć na rowerze. Uczymy się alfabetu, piosenek, wierszy na pamięć, później ortografii, czytamy lektury, przygotowujemy się do matury, do zawodu. Uczymy się całe życie. Dopiero po studiach/technikum zaczynamy prawdziwą praktykę zawodową. Lata i godziny pracy dostarczają nam niezbędnej wiedzy.

7.Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo.
Jeśli pragniesz jakichś zmian w swoim życiu, wprowadź je. Oczekiwanie, że zrobi się samo jest śmieszne. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, ani nie pokusi się na aktywność kowala. Twój los, jest w Twoich rękach, nie sądzę byś chciał go oddać w jakieś obce.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Pomoc & Wsparcie