Blog

Czwartek, Maj 11, 2017, 13:06 | Brak komentarzy »
Jak rozruszać statystyki odwiedzin na Twoje stronie, blogu czy grupie?
Nie wiesz, jak zachęcić użytkowników do odwiedzenia Twojej strony?
Marzy Ci się korek i rozpoczęcie zarabiania na swojej stronie?

Możesz to zrobić bezpłatnie już teraz klikając w obrazek poniżej


Posiadanie i prowadzene konta są darmowe. Program polega na zbieraniu punktów za odwiedzone strony i wykorzystywaniu ich na ruch na Twoją stronę (bądź wypłatę środków, bo punkty można zamienić na gotówkę). Istnieje również szansa na dodatkowe punkty współpracując z portalem przez PP.

Wyreklamuj swoją stronę, to naprawdę proste !

Niedziela, Maj 7, 2017, 01:47 | Brak komentarzy »
Tekst świetnie napisany, który znalazłam w sieci i pozwolę go sobie prawie w całości zacytować:

"Wielu ludzi słyszało o aferze dotyczącej Berniego Madoffa, który stworzył w USA największą piramidę finansową na świecie. Niektórzy uważali go za kogoś w rodzaju Bogatego ojca, jednak w rzeczywistości Madoff okazał się oszustem. Obecnie odsiaduje on dożywotni wyrok za dokonanie gigantycznego oszustwa finansowego – stworzenie piramidy określanej w USA jako Ponzi scheme. Udało mu się oszukać ludzi łącznie na 50 miliardów dolarów. Pieniądze pochodziły z oszczędności całego życia, planów emerytalnych, niezrealizowanych nadziei i marzeń. Madoff doszedł do ogromnego bogactwa, rujnując życie innym.

Pomimo że wielu ludzi słyszało o oszustwie Berniego Madoffa, niewiele osób wie czym tak naprawdę jest piramida finansowa. A jest to wielki problem, ponieważ z braku wiedzy finansowej miliony ludzi tracą pieniądze w legalnych i nielegalnych piramidach finansowych. Innymi słowy podczas, gdy niektórzy współczują ofiarom Madoffa lub szydzą z nich, bo byli na tyle bogaci i jednocześnie głupi, by oddać mu całe fortuny, niewielu zdaje sobie sprawę, że sami są oszukiwani w ten sam sposób. Piramidy finansowe, nazwano po angielsku Ponzi scheme od nazwiska Charlesa Ponzi'ego, włoskiego imigranta w USA, który wpadł na oryginalny pomysł zarabiania pieniędzy.

Ponzi (1882-1949) uknuł swój plan w Bostonie zaraz po I wojnie światowej, a jego „chwytem reklamowym" był międzynarodowy kupon pocztowy na przesyłkę zwrotną, czyli robienie przedpłat na międzynarodowe przesyłki pocztowe. Kupony Ponzi'ego – kupowane tanio za granicą – mogły być sprzedawane w USA za o wiele wyższe kwoty. Ponzi zapewniał inwestorów, że podwoi ich pieniądze poprzez kupno i sprzedaż kuponów.

Na początku system ten się sprawdzał. Ludzie wpłacali pieniądze, Ponzi wypłacał im wielkie zyski, i coraz więcej pieniędzy wpływało od nowych inwestorów – aż do miliona dolarów tygodniowo (mówimy o dolarach z lat 20. XX w.). Jednak jego oszustwo wyszło na jaw, kiedy gazety opublikowały wiadomość, że jest za mało kuponów, by Ponzi mógł spłacić swoich wierzycieli.

Ponzi nie inwestował w kupony, spłacał tylko inwestorów, którzy wcześniej weszli do systemu, z pieniędzy wpływających od następnych inwestorów.

Wielu jego klientów zbankrutowało, a Ponzi został skazany na karę więzienia.

Przykłady LEGALNYCH piramid finansowych

1. System opieki społecznej to jedna z największych piramid finansowych.

Aby system opieki społecznej działał zgodnie z planem, zabiera się pieniądze młodym ludziom, żeby dać je starszym. Problem polega na tym, że system ten załamie się, tak jak wszystkie piramidy finansowe, ponieważ pieniędzy zabraknie już około 2040 roku. Dlatego właśnie młodzi ludzie nie mają co liczyć na to, że na starość dostaną jakiekolwiek pieniądze od państwa w postaci emerytury czy innych zasiłków.

2. Giełda papierów wartościowych jest gigantyczną piramidą finansową.

Większość ludzi sądzi, że inwestowanie jest ryzykowne, ponieważ wiedzą, że mogą stracić pieniądze w ułamku sekundy. Większość inwestorów czeka aż ceny wzrosną, ponieważ zainwestują nowe osoby. Wtedy będą mogli szybko uciec z pieniędzmi pozyskanymi od innych ludzi.Systemy giełdowe HFT, High Frequency Trading, czyli systemy szybkiego inwestowania, są piramidą finansową działającą w szybkim tempie. Systemy HFT są wykorzystywane przez ogromne domy inwestycyjne, które przy pomocy komputerów i programów wartych miliony dolarów dokonują tysięcy transakcji w ciągu minuty i działają na niekorzyść początkujących inwestorów, dokonujących kilku transakcji dziennie, podczas gdy domy inwestycyjne działają znacznie szybciej – w milisekundach.Większość ludzi, którzy inwestują w akcje, nieruchomości, złoto lub dzieła sztuki dla zysków kapitałowych i zakładają, że ceny będą szły w górę, biorą udział w piramidzie finansowej. Pierwsi inwestorzy zyskują, a ostatni tracą.Jeżeli inwestor dokona zakupu nieruchomości, a następnie ją wyremontuje i na tym zarobi, niekoniecznie jest to efekt piramidy finansowej. Jeśli strony są zadowolone z transakcji, każdy na niej zyskuje.

3. Niektórzy uważają, że marketing sieciowy (MLM) jest piramidą finansową. To nieprawda.

Z mojego punktu widzenia, większość tradycyjnych firm takich, jak IBM jest prawdziwą piramidą finansową. W piramidach finansowych większość ludzi znajduje się na dole, a tylko jedna osoba na górze. W firmie taka osoba to zazwyczaj prezes. Tylko jedna osoba może dostać się na sam szczyt. Ktoś musi stracić, żeby ktoś inny mógł zyskać. Ta gra polega na wzajemnej rywalizacji, wspinaniu się po drabinie korporacyjnej, gdzie tylko jedna osoba trafia na sam szczyt.Zupełnie inaczej jest w marketingu sieciowym. To odwrócona piramida, której szczyt znajduje się na dole, a podstawa na górze. Cały biznes jest tak zaprojektowany, by jak najwięcej ludzi było na szczycie. Zamiast rywalizacji i wyścigu na górę „po trupach", marketing sieciowy działa jedynie, gdy pomaga się innym ludziom w drodze na szczyt. Niestety wielu ludzi rezygnuje zbyt wcześnie. Zaraz potem wracają do prawdziwej piramidy, czyli do pracy na etacie, często na sam dół piramidy, gdzie wspinając się po drabinie kariery, zawsze widzą nad sobą czyjś wielki i tłusty tyłek.

4. Podatki to również piramida finansowa.

Podatki zabierane są Tobie i mnie, i oddawane znajomym, rodzinom biurokratów i polityków. Problem z podatkami polega na tym, że zabiera się pieniądze ludziom efektywnie zarabiającym i oddaje ludziom nieefektywnie nimi zarządzającym.

5. Systemy emerytalne to też piramida finansowa.

Większość systemów emerytalnych to legalne piramidy finansowe. Uzależnione są od młodych ludzi przekazujących pieniądze byłym pracownikom, którzy przeszli na emeryturę.Wiele systemów emerytalnych na świecie ma kłopoty, ponieważ są niedofinansowane. Oznacza to, że jeśli jest mniej pracowników lub giełda nie zyskuje 20% rocznie, starsze pokolenie ma kłopoty. Wówczas Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, czyli fundusz obsługujący wypłatę emerytur, również ma kłopoty.Emerytura jest fiskalną przepaścią dla ludzi z pokolenia wyżu demograficznego, którzy brali lub będą brać udział w legalnej piramidzie finansowej."
Autor: Robert Kiyosaki
Źródło: bogatyojciec.pl

Chyba nie ma potrzeby abym cokolwiek dopisywała :)

pozdrawiam
Marlena
Piątek, Kwiecień 28, 2017, 15:03 | Brak komentarzy »

1.Podążaj za swoją ciekawością.

Rozwijaj swoje zainteresowania, krocz do przodu, otwieraj inne drzwi,wybieraj inne drogi. Zaglądaj do zakamarków, zadawaj masę pytań jak dziecko. Ucz się, wiedza jest czymś, czego nikt Ci nie odbierze.

2.Bądź wytrwały w tym, co robisz.
Niech krytyka lub prześmiewczy ton innych ludzi, nie zniechęcają Cię. Nie jedna noga zostanie Ci podstawiona. Nie jeden nóż z pleców będziesz wyciągał. Im bardziej będziesz napierał do przodu, tym większy bunt zobaczysz wsród zazdrośników, którzy nie robią nic, by zmienić swoje życie. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Całego świata nie uszczęśliwisz, więc daj szczęście sobie.


3.Używaj naturalnej mocy wyobraźni.
Masz w sobie kreatywność! Zawsze w Tobie była, po prostu dużo śpi. Budź ją do życia. Zapisuj swoje pomysły. Notuj, notuj, notuj. A później wprowadzaj je w życie.

4.Popełniaj mnóstwo błędów-wyciągaj lekcje.
Droga do sukcesu jest drogą krętą, a za każdym łukiem spotkać możesz nowe przeszkody. Nie od razu Rzym zbudowano, pewnie nie jeden budynek rozsypał się w drobny mak zanim wymyślili, jak ustabilizować konstrukcje. Popełnionych błędów nie traktuj jak porażkę, ale jako naukę i doświadczenie na przyszłość. Popełniaj je, ale ich nie powtarzaj, bo możesz wtedy utknąć w jednym miejscu.

5.Żyj tu, gdzie jesteś- w "teraz".
Pamiętaj o swojej przeszłości, ale nią nie żyj. Myśl o przyszłości, która na Ciebie czeka i snuj plany. Carpe Diem! Teraźniejszość trwa i warto się na niej skupić. Czerp radość i naukę z każdego dnia. Notuj, co dobrego Ci się dziś przytrafiło, czego nowego się nauczyłeś, kogo nowego poznałeś. Chwile są ulotne i tak szybko o nich zapominamy.

6.Wiedz, że wiedza bierze się z doświadczenia.
Nikt nie rodzi się specjalistą w jakiejś dziedzinie. Uczymy się chodzić, mówić, czytać, pisać, jeździć na rowerze. Uczymy się alfabetu, piosenek, wierszy na pamięć, później ortografii, czytamy lektury, przygotowujemy się do matury, do zawodu. Uczymy się całe życie. Dopiero po studiach/technikum zaczynamy prawdziwą praktykę zawodową. Lata i godziny pracy dostarczają nam niezbędnej wiedzy.

7.Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo.
Jeśli pragniesz jakichś zmian w swoim życiu, wprowadź je. Oczekiwanie, że zrobi się samo jest śmieszne. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, ani nie pokusi się na aktywność kowala. Twój los, jest w Twoich rękach, nie sądzę byś chciał go oddać w jakieś obce.


Czwartek, Kwiecień 27, 2017, 19:30 | Brak komentarzy »
Dnia dzisiejszego trwają prace budowlane ;)
TheAdsTeam dziś wprowadza zmiany i pracuje nad systemem, klikanie reklam jest zawieszone, naliczanie natomiast trwa dalej, także dziś odpoczynek :)

Wtorek, Kwiecień 25, 2017, 14:47 | Brak komentarzy »
Witaj,
Postanowiłam przenieść bloga z bezpłatnego na płatny hosting. Niestety reklamy na nim wyskakujące drażniły mnie niesamowicie i wiem, że uprzykrzały również życie moim czytelnikom. Strona będzie zapełniała się po woli, jeśli nie znajdziesz na niej jeszcze odpowiedzi na gryzące Cię pytania, napisz do mnie.

Mam nadzieję, że przeniesienie na płatny hosting będzie satysfakcjonujące dla mnie i dla Was moi czytelnicy. Pozrawiam! :)

Pomoc & Wsparcie