Co to jest, jak działa, ile się na tym zarabia

Według Wikipedii: Program partnerski (PP) – narzędzie internetowego marketingu. Jest to skrypt sprzężony z bazą zamówień sklepu internetowego. W programie tym organizatorem jest sklep online, oferujący produkty lub usługi - zaś uczestnikami są osoby fizyczne lub firmy dysponujące własną stroną WWW, bądź promują produkty w Social Mediach.
 
Czyli:
  • stajesz się partnerem sklepu internetowego czy banku,
  • na swojej stronie polecasz ich produkty, reklamujesz je w sieci itp.
  • dostajesz prowizję za każde zakupy dokonane z Twojego linka.

Każdy sklep oferuje inne warunki przystąpienia do PP. Warto zapoznać się (wręcz jest nawet wskazane) z regulaminem na jego stronie. Można sobie dość szybko wyliczyć ile zarobi się na promowaniu danych produktów. Przykładem może być portal Złote Myśli, za sprzedaż książki z Twojego linka można zarobić od 7 do 16 złotych.

Prowizje w programach wahają się od 2-40%. W zależności od tego, co chcesz promować. Mogą to być książki, sumpelementy, biżuteria, oferty banków, zabawki, sklepy odzieżowe, sex shopy, sklepy ze zdrową żywnością i wiele innych.

Po przyłączeniu się do danego programu partnerskiego, firma dostarcza Ci materiały w postaci bannerów i tekstów reklamowych.

 

Pomoc & Wsparcie